A tanulmányok alatti vizsgák szabályai:
Iskolánkban az alábbi tanulmányok alatti vizsgákat szervezzük:
- osztályozó vizsga,
- pótló vizsga,
- javítóvizsga.
A 2. – 8. évfolyamon a magasabb évfolyamba történő lépéshez, a tanév végi osztályzat megállapításához a tanulónak osztályozó vizsgát kell tennie, ha:
- az iskola igazgatója felmentette a tanórai foglakozásokon való részvétel alól,
- az iskola igazgatója engedélyezte, hogy egy vagy több tantárgyból a tanulmányi követelményeket az előírtnál rövidebb idő alatt teljesítse,
- ha a tanulónak egy tanítási évben az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen a kétszázötven tanítási órát meghaladja, és a nevelőtestület döntése alapján osztályozó vizsgát tehet,
- ha egyéni munkarend szerinti tanuló volt.
Az osztályozó vizsgát június 15-ig meg kell szervezni.
Pótló vizsgát tehet a tanuló, ha valamely vizsgáról neki fel nem róható okból elkésik, távol marad, vagy a megkezdett vizsgáról engedéllyel eltávozik, mielőtt a válaszadást befejezné.
Ha a tanuló 2. - 8. tanév végén valamely tantárgyból „elégtelen” osztályzatot szerez, a következő tanévet megelőző augusztus hónapban (augusztus 20-a után) javítóvizsgát kell tennie. Javítóvizsgát legfeljebb 3 tantárgyból lehet tenni. Ha a tanuló háromnál több tantárgyból elégtelen osztályzatot szerzett, évfolyamismétlésre utasítjuk. A javítóvizsga nem ismételhető. Amennyiben a javítóvizsgán bármely tantárgyból „elégtelen” osztályzatot szerez az évfolyamot ismételni köteles.
A tanulmányok alatti vizsgákat a 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet előírásaiban szereplő szabályok szerint kell megszervezni.
A vizsgák időpontját, helyét az érintett tanulók szüleivel írásban a vizsgát megelőző egy hónappal közölni kell.
A vizsgák követelményeit az érintett tanulók szüleivel írásban az osztályozó vizsgát megelőzően egy hónappal, javítóvizsga esetén júniusban a bizonyítványosztáskor közölni kell.
Az osztályozó és javítóvizsgák követelményeit az iskola helyi tantervében szereplő követelmények alapján a szaktanárok állapítják meg.