Iskolánk fenntartója a Békéscsabai Tankerületi Központ.

Címe: 5600 Békéscsaba Kiss Ernő u. 3.

Telefon: +36 66 795-435

Tankerületi igazgató: Bánki András

Az intézmény a Wenckheim grófok által alapított iskola utódja, 2011-ben ünnepelte fennállásának 150. évfordulóját.

A jelenlegi épületbe 1984 tavaszán költözött át az iskola közössége. Ekkor az épület csak 8 tanteremmel és a legszükségesebb kiszolgáló helyiségekkel rendelkezett. Hiányzott az ebédlő, az ételkiosztó konyha, a személyzeti öltözők, a gazdasági iroda, az orvosi szoba, a szaktantermek, a könyvtár, a tornaterem. Az épület részbeni átalakításával kapott – nem minden esetben ideális - helyet a könyvtár, az ebédlő, a melegítő konyha és a technika terem. 1994-ben a tornaterem hozzáépítése során kialakítottunk egy kisméretű számítástechnika termet 11 munkaállomással. 2017-ben 15 munkaállomásos nyelvi labor kialakítására került sor.

Az épülethez tágas, füves játszóudvar tartozik. 2009 szeptemberében került átadásra az intézmény új sportpályája (kézilabdapálya), mely ehhez a játszóudvarhoz csatlakozik.

Iskolánk hagyományos 8 évfolyamos általános iskola, évfolyamonként 1-1 osztállyal. Speciális topográfiai helyzete miatt külön szabályozók szerint szervezzük a beiskolázást, az osztálylétszámok 10 és 20 fő között változóak.

Nevelő-oktató munkánk során kiemelten fontosnak tekintjük:

• a szilárd alapkészségek és képességek kialakítását
  • a tanulási motiváció megszilárdítását, az önálló ismeretszerzés elsajátítását
  • az eredményes, hatékony idegen nyelv és informatika oktatást
  • a tehetséggondozást, felzárkóztatást