Az első évfolyamra történő beiskolázásnál az iskola a beiskolázási körzetéből a szabad helyekre minden jelentkező tanköteles korú tanulót felvesz.
A 2-8. évfolyamra jelentkező tanulónál tájékozódunk előző iskolájában szerzett ismeretanyaga felől (bizonyítvány, taneszközök, a másik iskola helyi tanterve):
• Azokból a tantárgyakból, amelyeket eltérő módon tanult, különbözeti vizsgát tesz. Amennyiben a tanuló teljesítménye nem megfelelő, felzárkóztatásban részesül.
• Amennyiben a tanuló iskolánk helyi tantervében meghatározott tantárgyak valamelyikét nem tanulta, 6 hónapot vagy annál rövidebb időtartamot biztosítunk felzárkóztatására. Ha a tanuló a 2. félévben érkezik, hiányait következő tanév kezdetéig pótolhatja, augusztusban különbözeti vizsgát tesz. Ha a vizsgán a teljesítménye nem éri el az elégséges szintet, úgy az évfolyamot ismételni köteles.
• Ha az érkező tanuló olyan idegen nyelvet tanul, amit iskolánkban nem oktatnak, a megkezdett nyelvtanulást magánúton folytathatja, félévenként osztályozó vizsgát tesz. A vizsgáztatás feltételeiről az iskola gondoskodik.
Az iskola beiskolázási körzetén kívül lakó tanulók felvételéről a szülő kérésének, a tanuló előző tanulmányi eredményének, magatartásának, szorgalmának, illetve az adott évfolyamra járó tanulók létszámának figyelembe vételével az iskola igazgatója dönt.